0535 859 75 83
Ayvalık  Taş Baskı Zeytinyağı 500 ml

Ayvalık Taş Baskı Zeytinyağı 500 ml

  • 49,99TL


ÜRÜN BİLGİLERİ

 

Ürünümüz, bir adet 500 ml Taşbaskı Zeytinyağı  ile birlikte birer adet metal başlıklı mantar ibrik içermektedir. 

  

Naturel Sızma Zeytinyağı'nın özellikleri :

Oleik asit oranı 0,8 'den düşük olup, daha çok salata, kahvaltı ve sebze yemeklerinde tüketebileceğiniz bir zeytinyağıdır. Üretim sürecinde hiçbir katkı maddesine yer verilmeyip, günümüzün modern ve hijyenik şartlarında çoğunlukla pembemsi zeytinlerden üretilmektedir. Kağıt filtreden geçirilen zeytinyağı, posasından arınıp, sofralarınızda bulunmak için hazırdır. Çağla ve enginar kokusunu hissedebileceğiniz hafif yakarlığı bulunan zeytinyağıdır.

 

Taş Baskı Zeytinyağı'nın özellikleri :

Oleik asit miktarı 0,8 'den düşük olup, salata ve kahvaltılarda kullanabileceğiniz çok değerli bir zeytinyağıdır. Eski tip üretim methodunun, günümüze modernize edilmiş hali ile, en hijyenik koşullarda, çoğunlukla siyah zeytindenüretilir. Yıkama ve yaprak ayırma işlemlerinin ardından, Değirmen taşı zeytini çekirdekleri ile birlikte 45 dakika boyunca döver; hamur haline getirir. Hamur haline gelen zeytin, gıda üretim proseslerine uygun dairesel hasırlar üzerine 4'er kg halinde serilip, üst üste geçirilerek, tamamı krom olan baskı bölümünde preslenir. Yaklaşık 1 saat sonrasında ortaya çıkan kızıl sıvı, özkütle farkı ile ayrılır ve zeytinyağı üst kısımda kalır. Filtreden geçirilen taşbaskı zeytinyağı; sofralarda yerini almak için hazır hale gelir.

    Uyarı ve kullanım koşulları

·         Tüketim süresi, dolum tarihinden itibaren,kalitesini koruyarak 24 aydır.

·         Güneş görmeyen,karanlık ve serin bir ortamda saklayınız.

·         hava ile uzun süreli temas etmesini engelleyiniz.

·         Yakınında sabun, dezenfektan veya bir kimyasal madde olmasına izin vermeyiniz,zeytinyağı kokuyu çok çabuk üzerine çeker ve yağ kalitesi bozulur.

Ürün Özellikleri
Gramaj 500 ml
Menşei Türkiye/Ayvalık
Ürün içeriği Sızma zeytinyağ
Marka Özgün
Ürün Tipi Taş baskı

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu